KANAL BEYAZ TELEVİZYON RADYO YAY.SAN. VE TİC A.Ş.

Beyaz Tv Frekans Bilgileri

Turksat 12380 Sembol Rate 27500 Vertical(Dikey)

  • D-SMART D Smart 40. Kanal
  • TELEDÜNYA 36. Kanal
  • TİVİBU 31. Kanal
  • DIGITURK 36. Kanal
  • KABLO TV 35. Kanal
  • TURKCEL TV PLUS 3. Kanal

Beyaz Tv'yi Uyduda izlemek için

Ana menüye girebilmek için, uzaktan kumandanızda üzerinde "Menu" veya "Setup" yazan düğmeyi bulun. Bazen OK düğmesine bastığınızda da menü ekranı gelebilir. BEYAZ TV'yi izlemek isteyenlerin yapması gereken standart işlemler sırasıyla şöyledir;

ADIM ADIM UYDU ALICISI AYARLAMA;

1. ADIM:

Önce menü tuşuna basın. Açılan menüden, uydu alıcısının marka ve modeline göre; "Kanal Arama" - "Manuel Arama" - "Kanal Ekleme" - "El ile Arama" gibi menülerden hangisi beliriyor ise AŞAĞI-YUKARI OK TUŞU ile ona gelin.

2. ADIM:

Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre; "TP Frekans" - "Alış Frekans" - "Frekans" - "Uydu Frekansı" seçeneklerinden biri belirecektir. AŞAĞI-YUKARI OK TUŞU ile o seçeneğin üstüne gelin. Uzaktan kumandanızın rakam tuşlarını kullanarak BEYAZ TV'nin frekansı olan "12729" 'u girin.

3. ADIM:

Yine aynı pencerede "Sembol Oranı" ya da "Sembol Rate" yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla "30000" 'i girin.

4. ADIM:

Yine aynı pencerede bulunan, "Polarizasyon" ya da "Pol" şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek, SAĞ-SOL OK TUŞLARI ile "Dikey (Vertical)" 'ı seçin.

5. ADIM:

Yine aynı menü penceresinde bulunan, "FEC Kodu" ayarını yapmak için de kumandanın SAĞ-SOL OK TUŞLARINI kullanarak 3/6 seçin. Bazı uydu alıcısı (Receiver) modellerinde, FEC Kodu girmek için herhangi bir alan bulunmaz. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodunu girmek için bir seçenek yok ise bu kodu girmenize gerek yok demektir.

6. ADIM:

Son olarak kumandanızın "OK" tuşuna basın. Böylece uydu alıcınızın BEYAZ TV'nin yayınını alabilmek için gerekli olan bilgileri kaydetmiş olursunuz.

Artık yapmanız gereken tek şey BEYAZ TV'yi aratmak...

Bunun için de uydu alıcınızın (Receiver) modeline göre "Arama Başlat" ya da "TP Tara" tuşlarıyla aramayı başlatabilirsiniz.

Arama işlemi bittikten sonra, Uydu Alıcısı (Receiver) bulduğu kanalı listenin en sonuna kaydedecektir.